Apie

apie-sdv

SDV yra jokiems oficialiems futbolo ar verslo dariniams nepriklausantis asmeninis blogas apie Marijampolės „Sūduvos“ futbolo klubą. Jo autorius – pagyvenęs vilnietis, likimo netikėtai užneštas Marijampolės pusėn.

Pirmieji blogo įrašai buvo paskelbti 2008 metų balandžio viduryje. Šiandien jų yra beveik 800. Blogą kas mėnesį aplanko 2000-3000 skaitytojų, kurie yra palikę beveik 20 000 komentarų. O šie – tiek pat reikšminga turinio dalis, kaip ir blogo autoriaus rašinėliai.  2008-2014 metų blogo archyvą galite rasti senojoje svetainėje.


 

Šio pono santykiai su futbolu prasidėjo 1982 metais kartu su 12-uoju pasaulio futbolo čempionatu Ispanijoje, kurį netyčia užmatė ir kuris netikėtai užkabino taip, kad pažiūrėjo visas rungtynes, kurias tik rodė sovietinė ir lenkų televizija (žiūrėta buvo Alytaus rajone, Simno miestelyje). Čempionatas buvo pusė velnio, aikštėse lakstė  būrys iki šiol geru žodžiu minimų futbolo dievų (Maradona, Platini, Zico, Robson, Dalglish ir t.t.). Ir joks kitas pasaulio ar Europos čempionatas atmintin neįstrigo kaip šis.

Paskui buvo stadioninis Vilniaus „Žalgiris“ sovietų čempionate. Buvo Žalgiris per teliką. Ir netgi Žalgiris per radiją (pavyzdžiui, lošiant su Kutaisio „Torpedo“). O po to buvo ilgas, tuščias tarpas, kai domėtis sportu neleido gyvenimo principai.

Futbolas grįžo 2003 metais, balandžio 19 dieną, 16 valandą. Tą valandą „ant durniaus“ šis ponulis užsuko į senąjį Marijampolės stadioną ir kaip sykis pataikė į antrąjį sezoną A lygoje lošiančios „Sūduvos“ rungtynes su Kauno „FBK“. Vientą tribūną teturėjęs stadionas buvo sausakimšas. Protokolai rodo, jog tą dieną stadione buvo 3500 žmonių. Ponulis negavo laisvos kėdės ir visą pirmą kėlinį prastovėje tribūnos viršuje kartu su tais, kuriems prisėsti taip pat nepavyko.

Rungtynės buvo dėmesio vertos. Iš pradžių „FBK“ čekas Opicas mušė įvartį „Sūduvai“, tačiau po 20 minučių gavo raudoną kortelę ir išėjo pailsėti. „Sūduva“ laužė Kauno komandą iki paskutinės sekundės, bet taip ir nepalaužė. Ponulis ir vėl prisiminė seną jausmą – pilnas stadionas, petys į petį, žmogiška jūra banguoja apimta vieno jausmo.

Nuo to laiko šis vilnietiškas marijampolietis vis dažniau užsukdavo į „Sūduvos“ rungtynes – ir Marijampolėje, ir Vilniuje. Paskui ėmė rašinėti komentarus oficialiame komandos tinklapyje. Jo komentarai tapo dažnesni ir ilgesni. Kartais jis susilaukdavo net priekaištų – juk ne kiekvienas mėgsta ilgus išvedžiojimus.

Štai tada jis ir nusprendė, kad reikia keliauti lauk ir savo išmintingas mintis sukrauti kitur, kur jas skaitytų tik tie, kas jų nori. Taigi, šis blogas gimė ne tiek iš noro pasitarnauti „Sūduvos“ gerbėjų bendruomenei, kiek iš būtinybės patenkinti savus grafomaniškus troškimus pilstyti futbolo tema. Štai tokia buvo SDV pradžia.


 

Kartais snustelėdamas, o kartais tapdamas intensyvus lyg dienraštis, blogas toliau skaičiuoja dienas. Ir jei jis nebuvo pirmas futbolui skirtas lietuviškas blogas, kol kas yra bent jau ilgiausiai gyvuojantis.

Ačiū visiems, kurie buvo ir yra kartu.

Jonas Valatkevičius.


 

Jei turi klausimų, pasiūlymų ar idėjų, rašyk: jonas@sdv.lt